AKP’li Vekil Halka Galoşla İndi

AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar’a bağlı Karadilli ve Şuhut ilçelerinde yaşanan don olayını yerinde inceledi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri ile patates, bezelye ekimi yapılan tarlalarda çiftçilerin sorunlarını dinleyen AKP’li Özkaya’nın tarlada ayağına galoş giymesi gündem oldu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan AKP’li vekil, “Rabbim çiftçilerimizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin” dedi.

Paylaşım şöyle:

Karadilli – Şuhut

Zirai dondan etkilenen arazilerimizi Tarım ve Orman İl Müdürümüz Özkan Parlak ve çiftçilerimiz ile ziyaret ediyoruz.

Rabbim çiftçilerimizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin.

AKP’li vekil paylaşımını yorumlara kapattı.

VEKİLDEN YANIT GECİKMEDİ

Paylaşımın ardından gazeteci Nail Azbay’ın köşe yazısında kaleme aldığı, “Ali Özkaya’nın galoşları” başlıklı yazısına Özkaya’dan yanıt geldi. Özkaya, tarlada çekilmiş galoşlu fotoğrafları üzerine Azbay’a ulaşarak konu hakkında bilgi verdi. Azbay, bu görüşmeyi X Hesabı üzerinden paylaşarak şunları söyledi:

‘SADECE BEN DEĞİL İL VE İLÇE MÜDÜRÜ DE GALOŞLU’

“AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz Ali Özkaya’nın kendi sosyal medya hesabından paylaşılan tarlada galoşla çekilmiş fotoğrafı üzerinden kendisine yönelik eleştirileri bugünkü köşe yazımda dile getirmiştim. Ali Bey bu yazı üzerine bana ulaşarak önce ‘haber iyi niyetli bir haber değil’ diyerek bana sitemini iletti. Sonra ise bazı fotoğraflar gönderdi. O fotoğraflarda sadece kendisinin değil il ve ilçe müdürünün de galoşlu olduğunu söyledi.

Bu giydiği galoşun tek kullanımlık çizme olarak bilindiğini, gıda sektöründe bunun sıklıkla kullanıldığını söyledi. Çamurda yağmurda tarlaya giden, sorunların çözümü için çaba gösteren bir vekil olduğunun altını çizdi. Ben de kendisine bu tür fotoğrafların kamuoyunda olumsuz algılandığını, araçta bulundurulacak bir çift çizme ile bu yapılan çalışmanın çok daha değerli olarak sunulacağını söyledim. Ali Bey’in açıklamasını da kamuoyunun takdirine sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir